sobota, 22 stycznia 2011

Norman Vincent Peale „Możesz jeśli myślisz że możesz”


Arystoteles powiedział kiedyś, że „człowiek osiąga określoną jakość poprzez stałe działanie w określony sposób”. O końcowych wynikach twojej aktywności decyduje zatem to, w jaki sposób myślisz i działasz. To w tobie kryją się duchowe i umysłowe siły, które zapewniają ci to, co potrzeba do dokonywania rzeczy nawet z pozoru niemożliwych. Nie wierzysz to?

Koniecznie zatem musisz przeczytać książkę Normana Vincenta Peale „Możesz jeśli myślisz że możesz”. Autor książki „Moc pozytywnego myślenia” stworzył kolejny poradnik, który ma na celu pomóc w wydobyciu z głębin ciebie tego, co konieczne byś spełnił swe marzenia.

Podejmując jakiekolwiek działania wspomnij słowa Lukrecjusza, że „spadające krople drażą skałę”. Myśl zatem nieustannie, nie daj się ponieść emocjom, trzymaj się podstawowej zasady podanej przez Peale, że „zawsze jest za wcześnie, by zrezygnować”. Szansa na dojście w życiu dokładnie tam, dokąd chcesz, jest uzależniona od twojej reakcji na przeciwności. Problemy są bowiem znakiem życia, są nieodłącznie wkomponowane w strukturę wszechświata. Amerykański myśliciel Stanley Arnold powiedział, że „każdy problem zawiera zalążek własnego rozwiązania”. W każdym problemie jest jakiś słaby punkt, a jedyne co musisz zrobić, to patrzeć na kłopot tak długo, aż tą ułomność w nim dojrzysz. Wówczas użyj swojej głowy by go zneutralizować. Pamiętaj, że walka rodzi silnych ludzi, nie załamuj się zatem, bo problemy stanowią dyscyplinująca wartość w rozwoju jednostki.

Ruszaj zatem do przodu pokonując przeszkody i własne słabości, bo przecież możesz, jeśli myślisz, że możesz. Nich twoja aktywność nie kończy się na lekturze książki Normana Vincenta Peale, bowiem sukcesu jeszcze nikt nie osiągnął trwając w apatii i bezruchu. Obudź w sobie motywacje i działaj, powtarzając, ze „Możesz jeśli myślisz że możesz”, a od czasu do czasu wracaj do książki by czerpać z niej moc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz