niedziela, 16 stycznia 2011

Tom Butler – Bowdon "50 dzieł klasyki sukcesu. Inspirujące myśli, wielkie nazwiska, wybitne idee"


Co sprawia, że człowiek odnosi sukces? Co daje mu motywację, przynosi fortunę i robi z niego doskonałego przywódcę? Te pytania przyczyniły się do powstania wielu poradników samodoskonalenia, dających przepis na dojście do finansowej wolności czy osiągnięcia szeroko pojętego sukcesu.

Wszystkie najlepsze tytuły z gatunku literatury biznesu, poświęconych oszczędzaniu, inwestowaniu i własności finansowej, gdzie wyjątkowo ważne jest ustalenie sobie celu, silne zasady etyczne i optymistyczne nastawienie zostały zebrane przez Toma Butler – Bowdon. „50 dzieł klasyki sukcesu” to 50 wyjątkowych książek w jednej, gdzie oprócz streszczenia konkretnych tytułów, notek biograficznych, autor wyciąga całą esencję poradników, skracając ją do jednego bądź dwóch inspirujących zdań.

Dzięki temu możemy przyjrzeć się nawykom ludzi sukcesu i odkryć, że najczęściej byli oni zapalonymi czytelnikami. Wielu z przedstawionych w książce przywódców przeżyło punkt zwrotny pod wpływem lektury konkretnej pozycji zatem kto wie, może i nam będzie dane takie oświecenie dzięki Tomowi Butler- Bowdon.

W „50 dziełach klasyki sukcesu” przeczytamy historię Horatio Alger o pucybucie Dicku Obdartusie, żyjącym w czasach, gdzie Central Park był usiany barakami dla robotników. Warren Bennis odpowie na pytanie: „Kim jest przywódca?”, a Frank Bettger, była gwiazda baseballu, w książce „Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie” da świadectwo tego, czego nauczył się, by przezwyciężyć trudności i stać się gwiazdą w swojej firmie. Kenneth Blanchard natomiast przedstawi metody kierowaniu ludźmi zgodnie ze ścieżką jedno minutowego menedżera. Claude M. Bristol natomiast wyjaśni nam ideę „złotej nici” pojawiającej się we wszystkich religiach i technikach ezoterycznych, mówiącą jak ogromną potęgę stanowi wiara sama w sobie.

To tylko niektóre przykłady przytoczone przez autora, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni przedzierać się przez stosy poradników tylko wybrać te odpowiadające naszym potrzebom i zainteresowaniom. „50 dzieł klasyki sukcesu” to kompendium wiedzy o poradnikach, które mają gwarantować nam sukces. Pod warunkiem jednak, że skorzystamy z zawartych w nich porad i zaczniemy działać. Zatem „Just do it!”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz