piątek, 30 grudnia 2011

Marcin Matuszewski, Radosław Lasko "Mapy Myśli. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy, i poznaj język swojego umysłu"

Mapy Myśli to popularna w ostatnich latach technika, pozwalająca zwielokrotnić wydajność naszego mózgu. To innowacyjny sposób sporządzania notatek, znacznie zwiększający efektywność pracy i zapamiętywania, a także aktywowanie intuicji. Dzięki Mapie możliwe jest jednoczesne użycie prawej i lewej półkuli mózgu, co pozwala zapisać nasze myśli za pomocą obrazów lub charakteryzujących je słów kluczowych oraz powiązań pomiędzy tymi obrazami.
Nauka języków, przemówień, podręczników – to wszystko jest możliwe dzięki Mapie Myśli, a dodatkowo, graficzna forma sprawia, że przyswojoną wiedzę użytkujemy bez trudu, wyrażając się płynnie i logicznie. Niezależnie od tego, czy Mapy Myśli mają pomóc nam w nauce ekonomii politycznej, czy też za ich pomocą chcemy zaplanować nadchodzące wakacje lub własny biznes, to warto poznać i przyswoić zasady ich tworzenia oraz przekonać się, że działają.
Jak zwiększyć efektywność pracy i poznać język swojego umysłu dowiemy się z książki Marcina Matuszewskiego I Radosława Lasko „Mapy Myśli”. Autorzy: twórca i właściciel Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl oraz trener tegoż ośrodka, stworzyli rewelacyjny poradnik dla wszystkich, którzy pragną szybciej i łatwiej zapamiętywać nowe informacje, zwiększyć swoja kreatywność, zacząć pracę nad nowym projektem, a nawet wpaść na pomysł, który przerodzi się w dochodowy interes.
Książka jest podręcznym źródłem wiedzy, po którą może sięgnąć zarówno student, który dotąd „zakuwał” do egzaminu nocami, menedżer zarządzający firmą, gospodyni domowa organizująca przyjęcie, jak i przepracowana kobieta interesu planująca zasłużony urlop. Autorzy dokładnie wyjaśniają czym są Mapy Myśli (według Tony`ego Buzana, ich twórcy, są „fotografią myśli”), a także jak one działają. Przekonamy się też, że z ich pomocą możemy stworzyć własny, niepowtarzalny styl, mapy ułatwiają ponadto zapamiętywanie i rozwija potencjał twórczy. Matuszewski i Lasko utwierdzą nas w przekonaniu, że słaba pamięć nie istnieje, jest tylko słaba umiejętność zapamiętywania. Pocieszające jest to, że tę umiejętność możemy rozwijać, łącząc nowe informacje z wiedzą już ugruntowaną w naszej sieci pamięci. Kiedy pracujemy z wyobraźnią – na przykład za pomocą Map Myśli – pobudzamy wszystkie zmysły, stymulujemy mózg do pracy oraz zaczynamy naturalnie i świadomie zapamiętywać.
Poradnik przeprowadzi nas przez proces stosowania map do sporządzania notatek czy notowania na bieżąco podczas wykładu, szkolenia, konferencji czy też lekcji. Także ludzie aktywni zawodowo docenią to narzędzie w codziennej pracy, mapy pozwalają bowiem myśleć efektywniej, lepiej planować i szybciej rozwiązywać swoje problemy.
Zdobytą wiedzę będziemy mogli wykorzystać w praktyce dzięki temu, że autorzy krok po kroku pokażą zasady tworzenia map i podzielą się z nami obserwacjami, a my dostaniemy szansę rozpoczęcia pracy z mapami i zaplanujemy wymarzone wakacje. Dodatkowo pojawi się tez możliwość wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą Mapę Myśli.
Jeśli dzięki książce „Mapy Myśli” zaoszczędzimy czas i wpadniemy na rewelacyjny pomysł, czy też znajdziemy twórcze rozwiązanie nurtującej nas kwestii, to tym samym dołączymy do elitarnego klubu zwolenników życia z Mapami Myśli w zanadrzu. Pora zatem wyzwolić swoją kreatywność, powiedzieć precz sklerozie, a zaoszczędzone na nauce godziny spożytkować na relaks!

Marcin Matuszewski, Radosław Lasko "Mapy Myśli. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy, i poznaj język swojego umysłu", Sensus, 2011 r.

Recenzja znajduje się także na stronach wortalu literackiego Granice.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz