piątek, 9 września 2016

Obierz korzystny kurs na … wymianę walut


Pogłębiające się powiązania ekonomiczne pomiędzy krajami i regionami świata, rozwój technologiczny, rosnąca ciekawość świata, zawodowe ambicje – to wszystko sprawia, że świat powoli staje się wielką, globalną wioską w której mniej lub bardziej swobodnie się przemieszczamy. Niezależnie od tego, czy motywem wyjazdu poza granice kraju są podróże, planujemy studiować na uczelni zagranicznej czy też rozpoczynamy pracę z dala od rodzimego kraju bądź współpracujemy z firmami zagranicznymi, niezbędna staje się wymiana pieniędzy. 


Wygodna i bezpieczeństwo to podstawa

Dawno już minęły czasy, kiedy zgromadzenie większej ilości środków wymagało wielu zabiegów, wielogodzinnego porównywania kursów, odwiedzenia rozlicznych kantorów i niebezpiecznego transferowania obcej waluty. Problemy te rozwiązało powstanie kantorów internetowych, które – oprócz bezpieczeństwa fizycznego – zapewniają szereg korzyści, począwszy od oszczędności czasu po oszczędności pieniędzy.

Jednym z takich kantorów jest RKantor.com, jeden z pierwszych na rynku kantorów posiadających status Krajowej Instytucji Płatniczej wydawany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Spółka, w której 100% udziału ma Raiffeisen Bank Polska S.A., dedykuje swoją ofertę zarówno klientom indywidualnym, którzy spłacają raty kredytów walutowych, osobom podróżującym i pracującym poza granicami kraju, a także - co niezwykle istotne - prowadzącym działalność gospodarczą. 

Jak korzystać?

Często podróżuję poza granice kraju, dlatego dostępność środków i brak ograniczeń w ich wypłacie, szczególnie tych proceduralnych, jest dla mnie bardzo istotna. Z usług oferowanych przez Rkantor.com korzystam pomimo braku konta walutowego, a same waluty wymieniam szybko i po atrakcyjnym kursie. Wystarczy zaledwie kilka minut, by się zarejestrować na stronie kantoru, a następnie – po zasileniu swojego Portfela walutowego – wymieniać waluty w kantorze online. Istnieje możliwość nie tylko zakupu, ale też sprzedaży waluty – rodzaj transakcji wskazujemy wybierając daną opcję. Następnie określamy kwotę i ustalamy parę walutową, a system na podstawie podanej wartości przelicza automatycznie drugą wartość po aktualnym kursie widocznym na ekranie.

Zarejestrowany użytkownik Rkanor.com, otrzymuje bezpłatny portfel walutowy, prowadzony w 5 walutach (EUR, USD, CHF, GBP, PLN), dzięki czemu transakcje mogą być dokonywane aż w 10 konfiguracjach. Aktywacja portfela wymaga zaledwie przelania 1gr (!), by móc bez problemu korzystać z niego przy obrocie walutą, co jest szczególnie istotne, kiedy zależy nam na czasie.Korzyści

Każdy, kto kiedykolwiek podróżował poza granice kraju, pracował tam bądź też prowadził wymianę handlową wie, jak istotne są przy operacjach wymiany walut takie szczegóły, jak bezpieczeństwo, szybkość i efektywność transakcji i dostępność środków. Dzięki Rkanor.com zyskujemy jednak znacznie więcej – nie tylko stały spread, ale możliwość negocjowania stawek! 

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Rkanor.com zapewnia ponadto natychmiastową obsługę przelewów, dzięki temu, iż posiada konta w największych bankach. Wszystkie przelewy w PLN są bezpłatne, podobnie jak przelewy walutowe z kantoru do 14 banków w Polsce. Z kolei przelewy zagraniczne (w ofercie 245 miejsc na świecie) to koszt 1 EUR niezależnie od kwoty! 

Każdy przedsiębiorca zapewne doskonale wie, co oznacza chwilowy brak środków na koncie bieżącym (kiedy na przykład nie spłynęły jeszcze należności od kontrahentów) i jak bardzo może to utrudnić funkcjonowanie. Dlatego na szczególną uwagę zasługuje usługa WOW, dzięki której możliwa jest wymiana waluty po najkorzystniejszym dla nas kursie, zaś środki na wymianę wpłacamy w wybranym momencie. Ta wymiana z odroczoną płatnością już kilka razy pozwoliła mi bardzo korzystnie wymienić walutę, mimo chwilowego braku płynności. 

Poszerzając wachlarz możliwości, a jednocześnie wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, Rkanor.com oferuje również możliwość dokonywania bezpośrednich wpłat i wypłat gotówki w 263 oddziałach Raiffeisen Bank oraz wypłat PLN i EUR bez karty w bankomatach sieci Euronet i błyskawicznych przelewów na e-mail.Jako niezwykle aktywna osoba, bardzo cenię sobie swój czas i nie mogę pozwolić na jego marnowanie. Pragmatyczne podejście pozwala mi docenić ofertę Rkanor.com, a dodatkowo odkrywam wciąż nowe udogodnienia. Wymagam wysokiej jakości obsługi, zaś internetowy kantor właśnie taką usługę zapewnia, oszczędzając mój czas i pieniądze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz