czwartek, 24 lutego 2011

Andrzej Batko "Siła sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości"


„To myśl jest pierwotnym źródłem wszelkiego bogactwa, wszelkich zdobyczy materialnych, genialnych odkryć, wynalazków, innowacji i w ogóle – wszystkich możliwych osiągnięć”.
Claude M.Bristol

Jeśli zadowala cię twój obecny stan posiadania, nawet tego nie czytaj. Jeśli wolisz śnić o realizacji marzeń i planów zamiast je rzeczywiście realizować, nie sięgaj po żadną książkę. Jeśli wolisz mówić kim chciałbyś zostać zamiast po prostu tym kimś zostać, to nie marnuj czasu na lekturę. Jeśli jednak pragniesz wiedzieć jak zdobywać to, o czym marzysz, poznać receptę lub przepis na to, by marzenie stało się faktem to sięgnij po „Siłę sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości”, który już samą okładką hipnotyzuje i przywodzi na myśl sukces.
Autor, Andrzej Batko, psycholog, doradca, trener NLP, nauczyciel najnowszych technik wywierania wpływu na innych ludzi oraz samego siebie, podaje praktyczne i użyteczne wskazówki techniczne oraz opisane „krok po kroku” procedury, których celem jest zwiększenie skuteczności podstawowych 5 lub 7 kroków do przyciągnięcia tego, czego pragniesz. To nie jest książka dla nowicjuszy, lecz dla tych, którzy mają już za sobą pierwsze kroki w postaci lektur, filmów czy też warsztatów poświęconych szeroko rozumianemu pojęciu samorozwoju.
W „Sile sekretu” znajdziemy zagadnienia pochodzące z innych systemów rozwoju osobistego, takich jak NLP bądź autohipnoza, a także techniki i procedury pozwalające wykonać każdy z tych kroków skuteczniej, precyzyjniej, unikając przy tym najczęściej popełnianych błędów. Autor nawiązuje do znanej wszystkim wtajemniczonym książki (oraz filmu) „Sekret:, wciągając w lekturę i namawiając do przerwania czytania, a nawet odkładania poradnika i aktywności, czyli … wykonywania zadań.
Tak to bowiem jest z poradnikami, że ich skuteczność negują zazwyczaj ci, którzy nie znaleźli w sobie siły/chęci/motywacji (niepotrzebne skreślić) do jakichkolwiek działań w kierunku zmiany rzeczywistej sytuacji. Zatem wszyscy, którzy mają już za sobą pierwsze kroki do „wtajemniczenia”, mogą nareszcie sprawdzić się w akcji. Batko zachęca nas zatem do zmiany ograniczających przekonań (np. „Nie potrafię robić pieniędzy”, „Pierwszy milion trzeba ukraść”), odpowie na pytanie dlaczego nie wystarczy po prostu wyobrażać sobie tego, czego pragniemy, nauczy planować pozytywnie, tworzyć linię przeszłości i przyszłości, wyjaśni ponadto zasady techniki pochodzącej z NLP, znanej jako „strategia Vonneguta” oraz techniki ustawiania zbieżności.
Książka „Siła sekretu” jest opisem narzędzi, które mogą wzmocnić działanie prawa przyciągania i ułatwić korzystanie z niego. Załączone do książki pozytywne przykłady pomagają przekonać się, że To DZIAŁA! Pamiętając słowa Joe Vitale: „Zacznij mówić o tym, kim chcesz się stać, a przekonasz się, że twoje słowa wkrótce staną się faktami” oraz stosując się do zaleceń Batko, mamy szansę sięgnąć po swoje marzenia. Oczywiście każdy dzień będzie przybliżał nas do sukcesu tylko wówczas, jeżeli odkładając książkę będziemy mieli dokładny plan realizacji celów i zaczniemy konsekwentnie go realizować. W przeciwnym wypadku „Siła Sekretu” powiększy kolekcję zakurzonych książek zalegających na półkach.

Andrzej Batko "Siła sekretu. Praktyczny poradnik programowania przyszłości", Wydawnictwo One Press, 2010r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz