wtorek, 27 grudnia 2016

Porównywarka StrefaWalut, czyli jak kupować tanio i sprzedawać drogo

Globalizacja, międzynarodowe rynki zbytu, coraz większe zainteresowanie współpracą zagraniczną, a także podróże czy zmiana miejsca zamieszkania i przeprowadzka poza granice kraju – to wszystko wymaga od nas nie tylko wysiłku pod względem logistycznym, ale również chłodnej kalkulacji finansowej. 
Wahania kursów walut, ograniczenia w dostępie do kantorów i banków sprawiły, że warto zwrócić się ku rozwiązaniom, które eliminują szereg problemów i ułatwiają wybór najkorzystniejszej oferty wśród dostępnych na rynku.

Temu celowi służą serwisy internetowe poświęcone rynkowi walutowemu. Jednym z nich jest StrefaWalut, stanowiąca cenne źródło informacji dotyczących instytucji walutowych w Polsce, zarówno kantorów stacjonarnych, jak i kantorów internetowych, a także przelewów zagranicznych. Przez cały okres funkcjonowania, strona ewoluuje, dążąc do zapewnienia wysokiej jakości zawartych treści oraz jak najszerszej możliwości pomocy osobom korzystającym z zebranych danych i podejmujących na tej podstawie najlepsze decyzje. Dlatego też funkcjonalność polegająca na porównywaniu kantorów internetowych została rozszerzona o analizę innych produktów walutowych.

Najlepsze kantory na wyciągniecie ręki

W zależności od naszych potrzeb możemy skorzystać z przygotowanej tabeli z kursami walut bądź wyszukiwarki najlepszych kantorów internetowych – wynik jest oparty o podane przez nas parametry (rodzaj transakcji, tj. kupno/sprzedaż; kwota; rodzaj waluty; bank prowadzący rachunek), zaś konstrukcja serwisu umożliwia bezpośrednie przejście na stronę interesującego nas kantoru. W wizytówce znajdziemy szczegółowy opis firmy, uwzględniający: dane teleadresowe, bezpieczeństwo, ofertę i regulamin usługi, koszty oraz czas usługi, a także opinie użytkowników.


Niezwykle ważne jest to, że informacje zawarte w tabeli z kursami są na bieżąco aktualizowane z wykorzystaniem stron internetowych kantorów oraz portali zajmujących się społecznościową wymianą walut. Dzięki temu możemy być pewni prezentowanych danych, co pozwala ograniczyć ryzyko związane z procesem planowania budżetu czy kalkulowania cen. Oprócz podstawowych walut, takich jak USD, GBP, EUR czy CHF, porównywarka zamieszcza wszystkie waluty dostępne w zgromadzonych serwisach, co ułatwia nam pracę niezależnie od tego, gdzie mieści się firma z którą prowadzimy rozliczenia, czy też dokąd się udajemy w podróż.

Warto zwrócić szczególną uwagę na możliwość umieszczenia własnej opinii dotyczącej danej firmy, ale też i zapoznania się z komentarzami użytkowników, dzięki czemu mamy szansę wybrać najlepszą wśród dostępnych opcji i odrzucić te propozycje, które nie spotkały się z pozytywnym odbiorem korzystających z danego kantoru osób. Ta transparentność ogranicza również ryzyko, co – w obliczu współczesnego, niestabilnego rynku – jest szczególnie istotne.

StrefaWalut prezentuje również dane dotyczące kantorów stacjonarnych – wyszukiwarka pozwala zlokalizować te punkty, które znajdują się najbliżej naszego miejsca zamieszkania czy pobytu, dzięki czemu nie tracimy cennego czasu na poszukiwania. W celu usprawnienia wyszukiwania, możemy wskazać na mapie interesujące nas województwo bądź też wybrać dane miasto i podać dopuszczalny w kilometrach zasięg poszukiwań. 


Przelej mi przelewem

Przedsiębiorcy, a także osoby pracujące poza granicami kraju szczególnie docenią funkcjonalność strony StrefaWalut, polegającą na wyborze najlepszych i najpopularniejszych ofert na rynku. Wybór konkretnego portalu jest jednak uzależniony od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Porównanie oferty przelewów odbywa się na podstawie aż szesnastu cech, możemy zatem wskazać te, które są dla nas najważniejsze, dokonując wyboru m.in. pod względem szczegółów dotyczących firmy, kwestii bezpieczeństwa, oferty czy informacji dodatkowych.Na stronie StrefaWalut znajdziemy ponadto interesujące artykuły dotyczące szeroko pojętego rynku walutowego. Niejednokrotnie rozwieją one nasze wątpliwości, jak i zoptymalizują dokonywane wybory czy działania. 

To wszystko sprawia, że StrefaWalut stanowi odpowiedź na nasze rosnące potrzeby otrzymywania konkretnych danych, na podstawie których możemy podejmować najbardziej efektywne decyzje. Szeroka oferta usług sprawia, że każdy użytkownik wybiera te funkcje, które w danej chwili są mu niezbędne, nie tracąc czasu na przeglądanie wielu stron internetowych. Również poruszanie się po stronie nie stanowi żadnego problemu – poszczególne zakładki (Kantory internetowe / Kantory stacjonarne / Przelewy zagraniczne) umożliwiają szybką nawigację po stronie. A przecież czas, to pieniądz! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz